Live like today is your last day...For some people really is the last day.
Se afișează postările cu eticheta music. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta music. Afișați toate postările
marți, 15 martie 2011
New Song. Silviu Pal - Memories
Inceputul e cel care da startul avalansei de amintiri... in momentul 1:10 te-ai oprit la una.. o persoana draga, un om pe care l-ai iubit si poate inca il mai iubesti, dar care nu mai este... si apar in fata imagini din trecut... tu, si acel om, momente placute, momente triste, bucurie, zambete, apoi lacrimi si durere... Insa ce a fost, a trecut...
3:36 iti spune ca exista speranta, ca nu esti singur, ca ai ingeri aproape de tine... si te trezesti, iti dai seama ca toate sunt amintiri si acum, in acest moment, ai alta viata. Ai o noua viata in care esti puternic si ai curaj, o viata de crestere continua si de daruire... O viata...
miercuri, 18 august 2010
sâmbătă, 14 august 2010
A treia.
Inceputul te face atent...iti aduce aminte de o problema..un conflict nerezolvat si care n-are solutie inca... In acel moment te panichezi, ca apoi sa te dai cu capul de pereti zbatandu-te pentru ceva...ceva ce nu intelegi, dar totusi te zbati. Si ti-e frica...ti-e frica pentru ca nu stii sa infrunti ceva fara frica. Frica te domina si te doboara. Si nu stii ce sa faci cand ti-e frica. Vrei doar sa fugi, sa alergi, fara tinta, doar sa te indepartezi de problema. Si unde ajungi? Nicaieri, iti spun eu. Daca nu te opresti si nu lupti pentru tine, vei muri. Si atunci se va rupe tot. Odata cu tine se duc si grijile, stresul, bataile de cap...Dar atunci vei fi liber...cel mai liber...ca pasarea cerului albastru. Dar atunci vei avea si regretul ca nu ai luptat destul pentru viata ta, pentru tine...Si asta nu o mai poti schimba...Pentru ca...ai murit!
Daca nu ai altceva de facut, lupta pentru a alunga saracia din inimile oamenilor! Daca reusesti sa vindeci unul, poti muri linistit! De restul se ocupa Dumnezeu!
joi, 5 august 2010
marți, 3 august 2010
miercuri, 9 iunie 2010
To start anew.
Este timpul sa incepem din nou. O noua zi, un alt inceput! Incepe cu aceasta melodie.
O zi frumoasa tuturor!
vineri, 19 februarie 2010
Daniel
That's really...comfortable..
Daniel, when I first saw you
I knew that you had a flame in your heart
And under wild blue skies
Marlboro ruby skies
I found a home in your eyes
And we’d never be apart
sâmbătă, 14 noiembrie 2009
Silviu Pal - Don't say a word
Avand ca pasiune pianul, imi place foarte mult sa improvizez..in pian imi gasesc linistea, acolo imi descarc toate of-urile, tot ce am pe suflet. Ma destinde si imi da pace. Mi-ar placea enorm de mult sa ma remarce cineva, sa arat si altora ce pot face. Dar inca nu am avut ocazia...
Sunt in asteptare...
marți, 10 noiembrie 2009
I'm always there for you..
In seara asta am stat de vorba cu cineva foarte drag mie, o persoana unica in lumea asta, care m-a ajutat si m-a invatat foarte foarte multe lucruri despre viata, in special despre Iubire! Ea imi stie toate bucuriile si supararile si pentru fiecare intrebare de-a mea gaseste mereu un raspuns plin de intelepciune, care imi incalzeste sufletul de fiecare data.
Pe aceasta cale vreau sa-i dedic acest cantec, adaugand profunde multumiri si recunostinta. Iti multumesc din suflet pentru tot si sa stii ca sunt alaturi de tine trup si suflet oricand ai nevoie de mine!
Pentru tine, P.M.
Pe aceasta cale vreau sa-i dedic acest cantec, adaugand profunde multumiri si recunostinta. Iti multumesc din suflet pentru tot si sa stii ca sunt alaturi de tine trup si suflet oricand ai nevoie de mine!
Pentru tine, P.M.
miercuri, 9 septembrie 2009
A song for you...
Este cantecul Deltei Goodrem(tipa de la sfarsitul filmuletului), care in perioada cand a fost concertul avea cancer. Intre timp si-a revenit.
Melodia - superba;x
joi, 3 septembrie 2009
AM NEVOIE DE VOI
De curand am inregistrat o melodie impreuna cu trupa mea, REplay, special pentru un concurs international: Music Against Poverty! Luptam impotriva saraciei. Acum a venit randul vostru sa ma ajutati pe mine. Dati click pe linkul de mai jos pentru a ajunge pe siteul cu pricina, selectati 5 stelute, scrieti codul si dati VOTE. Va sunt foarte recunoscator pentru ajutorul vostru.
Va multumesc din SUFLET!!!
Aceasta este melodia:
ACESTA ESTE LINKUL (IMPORTANT: MERGE DOAR CU MOZILLA) :
CLICK
luni, 17 august 2009
Wire Daisies - Everyman - Chillout( Video)
Relaxeaza-te..urmeaza o noua saptamana plina de dragoste si fericire...nu uita ca poti sa ai orice iti doresti...urmeaza-ti fericirea...fa doar ce-ti place si nimic altceva...pune pasiune in activitatile tale si vei avea rezultate la care nici tu nu te astepti...
Dumnezeu e cu tine, prietene..
sâmbătă, 15 august 2009
Just relax...
Buna dimineata!
Trezeste-te si bucura-te de aceasta zi pe care ti-o da Dumnezeu!
Pentru tine a pregatit ceva special care sa te calauzeasca astazi, in tot ce faci...
El va fi cu tine, nu te ingrijora de nimic!
Nu uita sa zambesti, sa incurajezi pe cei de langa tine...
Lasa-ti inima deschisa si nu judeca ceea ce nu intelegi. El poate vorbi in multe feluri!
Pastreaza gandul Lui in tine si accepta provocarile pe care ti le trimite.
ps: Acum iti spun: Noapte buna! A mai trecut o zi in care l-ai cunoscut si mai bine!
marți, 11 august 2009
Sunt al tau, Isuse...
Vreau sa plang...de aseara tot ma chinui si n-am nici un motiv..dar am o stare de plans..probabil oboseala acumulata zilele astea(am dormit cam putin)..sau..faptul ca nu sunt multumit de mine..nici nu stiu..
Si nici n-am cui sa ma plang, nu e nimeni aici, langa mine care sa ma stranga in brate, care sa-mi spuna cuvintele de care am nevoie pentru a trece mai departe..stiu ca e Isus cu mine si asta ma linisteste...si mai sunt si persoane care ma sustin...printre care si multi dintre voi..si va multumesc mult..si Tie iti multumesc..
Sunt al tau, Isuse..
luni, 10 august 2009
Pentru o seara linistita...
For a quiet evening...Let this song relax your body...and your mind...just...
.....FEEEEEEEL.....
duminică, 9 august 2009
Ceva special pentru un suflet bland...
Trist, dar in acelasi timp placut...te face sa-ti iubesti mai mult parintii, sa-i apreciezi...Dupa ce am ascultat prima data melodia asta am intrat intr-o stare...vroiam sa-l strang in brate pe tata, sa nu-i dau drumul. Bucura-te de fiecare moment petrecut alaturi de ai tai educatori, parinti, prieteni, cum vrei sa-i spui. Va veni timpul cand ei nu vor mai fi langa tine fizic, ci doar spirit..pana atunci pregateste-te, pune-te pe picioarele tale, invata cat poti de multe de la ei, sunt mai mari ca tine si au trecut prin varsta ta. Nu-i ignora, nu-i supara, chiar daca sunt ei de moda veche, intelege-i si trateaza-i ca atare. Ai grija de parintii tai, asa cum si ei au grija de tine, pe Pamant...sau din Ceruri...
marți, 28 iulie 2009
luni, 22 iunie 2009
Lenny Kravitz
Pe 26 iulie 2008, Lenny Kravitz a concertat la Bucureşti, spectacolul fiind inclus în turneul de promovare a celui mai recent album al sau It's Time For A Love Revolution.
In my opinion Lenny is one of the best singers ever.
LENNY KRAVITZ - Calling all angels
LENNY KRAVITZ - I just can't get you off my mind
vineri, 19 iunie 2009
To imagine is everything !
A message from children : Imagine !
Imagine there's no Heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today.
Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace.
You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one
Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world.
You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one...
Imagine...8->
Imagine there's no Heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today.
Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace.
You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one
Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world.
You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one...
Imagine...8->
miercuri, 17 iunie 2009
Usher - You got it bad
Din intamplare am descoperit o melodie care mi-a placut...era seara, afara ploua insa era zapuseala..fusese o zi foarte calda si abia atunci incepuse sa se racoreasca. Am deschis geamul larg, am ridicat volumul, bass-ul, si pur si simplu nu mai imi pasa de nimic..am inchis ochii si am inceput sa dansez..traiam tot felul de sentimente..dragoste, indiferenta fata de exteriorul diabolic si plin de rautate de afara...pur si simplu imi imaginam ca zbor si ca privesc totul de sus, de pe un nor...8-> Nu te opri niciodata sa visezi...E un mare dar de care putem profita sa ne simtim bine...Just live your Life !
Abonați-vă la:
Postări (Atom)