Se afișează postările cu eticheta MelosTon. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta MelosTon. Afișați toate postările

vineri, 26 noiembrie 2010

VINE CRACIUNUL!!!!

                     Incepand din noiembrie 2009, viata mea din Bucuresti a devenit mult mai valoroasa si cei care i-au dat aceasta distinctie isi au locul rezervat in inima mea; cateva suflete extraordinare, oameni care m-au sustinut si mi-au oferit dragostea lor, ajutor, mi-au oferit umarul lor atunci cand am avut nevoie...Sunt nenumarate momentele in care acesti oameni mi-au intins o mana ca sa ma ridic din prapastiile in care mai cad din cand in cand. Nu pot exprima in cuvinte aprecierea care o am pentru toti, si pentru fiecare in parte. M-am atasat foarte repede si fiind cu sufletele deschise, ne-am lipit imediat unii de altii. Am gasit prieteni dragi, iar acum suntem ca o familie. Ne bucuram foarte tare la fiecare repetitie. Asteptam sfarsitul de saptamana nu ca urmeaza doua zile libere, ci ca vineri seara ne intalnim sa cantam. Asta ne place cel mai mult si vom canta pana cand viata pamanteasca se va sfarsi. Cred ca si in Rai vom continua sa colindam...
                     E imensa bucuria si pacea din suflet atunci cand, colindand prin blocuri, oameni batrani ies in pragul usii ca sa ne asculte...unii zambesc, cu ochii luminosi si mainile impreunate, ca si cum ar indrepta o ruga de multumire catre Dumnezeu ca i-a mai tinut in viata un an si ca noi suntem acolo, altora le dau lacrimile, in bastoane, in caruturi, cocosati, slabi, cu fetele brazdate de anii care au trecut peste ei...Astfel de imagini ne aduc noua satisfactia cea mai mare! Si asta este si scopul nostru: sa aducem bucurie oamenilor care au nevoie de asta. Restul, sunt detalii...
                    Acest grup mi-a schimbat foarte mult viata. Si pe aceasta cale multumesc ca m-au primit printre ei.
                    Si anul trecut am colindat intr-o multime de locuri foarte multi oameni. Incepand de la apartamente, am cantat la Humanitas, Vodafone, la Muzeul Taranului Roman, Casa de cultura a Sectorului 2, Hotel Ressidence, Ambasada Poloniei si multe altele. Pentru mine au fost experiente extraordinare, nu mi-a trecut nici prin gand ca voi ajunge sa cant in atatea locuri despre care doar am auzit.

                    Iarna anului 2009 a fost cea mai frumoasa iarna din cate am trait pana acum. Dar s-a terminat, acum vine alta:D:D:D

                    Asadar, noi suntem Grupul Coral MelosTon. Daca ar fi Craciun 365 de zile, am colinda tot anul.

                    Vreti sa ne ascultati? Click aici: http://colinde.blogspot.com

                    Va asteptam cu drag!