Trei amici erau într-o barcă şi dădeau la peşte când, deodată, un înger vindecător apare lângă ei. Ăştia, înmărmuriţi, după ce le revine glasul încep să îi ceară:
- Eu am o durere mare de spate de câţiva ani, nu pot să scap de ea… Îngerul îi atinge spatele şi e vindecat!
- Eu trebuie să port ochelari toată viaţa, că nu văd bine, şi tare aş vrea să văd şi eu clar lucrurile care mă înconjoară… Îngerul îi ia ochelarii, îi aruncă în apă şi ochii i se vindecă, vede perfect..
Se uită îngerul şi la al treilea…
- Pe mine să nu mă atingi!!! Eu primesc pensie de boală…
Live like today is your last day...For some people really is the last day.
Se afișează postările cu eticheta No Comment. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta No Comment. Afișați toate postările
vineri, 25 martie 2011
marți, 18 mai 2010
Message for today
On this day of your life, My friend, I believe God wants you to know...
...that working hard is good,
but getting things done is better.
Look to see how you are spending your day. Are
you accomplishing anything? Is it anything that
matters?
You have only so much time here. Don't waste it.
If you are really putting in a lot of effort, but not
getting much done that matters, take a look at that.
That's all I'm saying. Take a look.
vineri, 16 aprilie 2010
luni, 12 aprilie 2010
miercuri, 28 octombrie 2009
Mi-am schimbat adresa de blog.
Pentru cei care ma au la blogroll, verificati si schimbati linkul catre mine. Mi se parea prea lung si am zis sa-l scurtez un pic. Stilul insa va ramane la fel. Si decorul l-am schimbat pentru ca vine iarna! Mai e putintel si ninge 8->
Multumesc!!!
luni, 12 octombrie 2009
joi, 23 iulie 2009
Be grateful for what you have!
No Comment! Just be happy of what you are!
Thank you GOD, for everything!
Abonați-vă la:
Postări (Atom)